0
Успешно добавихте продукта в количката!
Категории
HPE ProLiant DL560 Gen9 Rack Mount 2U
Посочените изображения са на реални продукти от конкретния модел и са само примерни.

HPE ProLiant DL560 Gen9 Rack Mount 2U

В наличност
1773 00
3467 69лв.
Добави Разпечатай
Арт. № 80131086
Марка: HPE
Модел: ProLiant DL560 Gen9
Статус: Grade A
Storage поддръжка: 8x 2.5"
Процесор: 4x Intel Xeon 10-Core E5
Процесор честота: 4627 v4 2600MHz 25MB
Памет обем: 256GB
Памет тип: LRDIMM DDR4
Storage обем: 2x 300GB
Storage стандарт: SAS 2.5"
RAID Controller: Smart Array P440ar/2GB
Вид мрежова карта: 4-port 1Gb Ethernet FlexibleLOM
PSU: 2x 1200W Platinum
Кутия вид: Rack Mount 2U
Гаранция: 12 мес.
Обновен сървър • HPE ProLiant DL560 Gen9 втора употреба • Сървър втора употреба

HPE ProLiant DL560 Gen9

2U scale-up ProLiant за тежка виртуализация, бази данни, ERP/CRM и консолидация.

HPE ProLiant DL560 Gen9 е по-сериозният 2U избор, когато DL380 Gen9 вече не е достатъчен за натоварването.

2U scale-up ProLiant HPE сървър за тежки натоварвания
Моделът накратко:
  • Подходящ за плътна виртуализация, database, ERP/CRM, VDI и консолидация.
  • По-високо позициониран от DL380 Gen9, но по-компактен от DL580 Gen9.
  • Не е типичен избор за прости web, edge или роли, ориентирани към съхранение на данни.
HPE ProLiant DL560 Gen9

Предимства

Какво прави този модел смислен избор като обновен сървър от предходното поколение.

Scale-up ресурс в 2U

Подходящ, когато трябва повече изчислителна мощност в ограничено rack пространство.

Силен за enterprise приложения

Добър избор за ERP/CRM, VDI, бази данни и консолидация.

HPE management екосистема

Подходящ за инфраструктури, които вече използват ProLiant и iLO практики.

По-компактен от DL580

Дава по-висок клас ресурс, без да преминавате към голяма 4U машина.

Описание

Реалната роля на модела, силните му страни и честният компромис.

HPE ProLiant DL560 Gen9 е модел за моментите, в които стандартният 2U сървър вече не е достатъчен. Той е по-сериозна платформа от DL380 Gen9 и е насочен към среди, в които повече изчислителна мощност, памет и консолидация трябва да останат в 2U rack формат.

Като HPE ProLiant DL560 Gen9 втора употреба сървърът има смисъл за компании с по-тежки virtualization среди, database работни натоварвания, ERP/CRM, VDI или аналитични задачи. Той е особено полезен, когато искате да намалите броя физически машини, но не искате да преминавате към голям 4U сървър.

DL560 Gen9 не е универсален избор по начина, по който е DL380 Gen9. Той се купува за по-конкретен проблем: ресурсът на стандартния 2U модел не стига, но rack пространството и архитектурата не позволяват или не изискват DL580 Gen9. Това го прави много добър междинен scale-up вариант.

Честният компромис е, че моделът е прекалено тежък за прости роли. За web hosting, directory услуги, малък backup или file server DL360/DL380 Gen9 често са по-подходящи. DL560 Gen9 трябва да бъде избран, когато работното натоварване наистина оправдава по-високия клас.

За клиент, който търси обновен сървър за консолидация и тежки приложения, DL560 Gen9 е силна HPE опция. Най-важното е конфигурацията да бъде съобразена с конкретната задача: памет, съхранение на данни, контролер, мрежа, лицензиране и план за развитие.

Накратко: HPE ProLiant DL560 Gen9 е обновен scale-up сървър за клиенти, които имат реална нужда от повече ресурс за бази данни, консолидация, VDI и тежки enterprise приложения.

Работни сценарии

Практически роли, в които този сървър има най-много смисъл.

Плътна виртуализация

За повече виртуални машини и консолидация в 2U формат.

Бази данни

За database работни натоварвания, които изискват повече ресурс от типичен DL380.

ERP/CRM/VDI

За по-тежки бизнес приложения и централизирани потребителски среди.

Analytics и HPC-like задачи

За аналитични и изчислителни работни натоварвания, когато конфигурацията е подходяща.

Приложения и работни сценарии

Тази карта показва за кои приложения HPE ProLiant DL560 Gen9 е най-подходящ като обновен сървър и къде е по-добре да се избере друг форм фактор, друга конфигурация или по-специализиран модел. Оценките са ориентир за ролята на модела, а реалният избор зависи от процесори, памет, контролери, дискове, мрежови карти и гаранционни изисквания.

Оптимален сценарий Много подходящ Подходящ Зависи от конфигурацията

Карта на работните натоварвания

Картата помага да се види къде моделът е естествено силен и къде е нужна по-внимателна конфигурация.

Virtualization (Виртуализация)

Оптимален сценарий

Създаване на множество виртуални машини върху един физически сървър за по-добро използване на ресурсите.

Cloud (Облак)

Много подходящ

Предоставяне на изчислителни ресурси и приложения през мрежа или интернет за гъвкавост и мащабируемост.

Data Storage (Съхранение на данни)

Подходящ

Централизирано съхранение и управление на големи обеми данни, когато капацитетът и съхранението на данни са водещи.

Backup (Архивиране)

Подходящ

Резервни копия, retention политики и възстановяване на данни при грешка, повреда или инцидент.

Edge Computing (Периферни изчисления)

Зависи от конфигурацията

Обработка на данни по-близо до източника за по-ниска латентност и по-малка зависимост от централния дейтацентър.

High Performance Computing (HPC) (Високопроизводителни изчисления)

Много подходящ

Висока изчислителна мощност за научни, инженерни, симулационни или аналитични задачи.

Mission Critical (Критични системи)

Много подходящ

Надеждна работа за важни бизнес процеси, при които прекъсването има сериозен оперативен ефект.

Database (База данни)

Оптимален сценарий

Съхранение и обработка на структурирани данни с бърз достъп, индекси, транзакции и отчети.

Web Server (Уеб сървър)

Зависи от конфигурацията

Хостинг на уебсайтове, вътрешни портали, API услуги и уеб приложения.

AI & Machine Learning (Изкуствен интелект и машинно обучение)

Зависи от конфигурацията

Изчислителна мощност за AI inference, експерименти и ML задачи, когато конфигурацията е подходяща.

Big Data & Analytics (Големи данни и анализи)

Много подходящ

Обработка и анализ на големи масиви от данни за отчети, моделиране и бизнес решения.

Content Delivery Network (CDN)

Зависи от конфигурацията

Разпространение на видео, изображения и други файлове към потребители по-бързо и ефективно.

Email Hosting

Подходящ

Управление и хостинг на корпоративни имейл услуги, пощенски кутии и свързани системи.

Development and Testing

Много подходящ

Среда за разработка, staging, тестови виртуални машини и проверка на приложения преди production.

Gaming Servers

Зависи от конфигурацията

Хостинг на онлайн игри, частни сървъри и multiplayer услуги според конкретното натоварване.

IoT (Internet of Things)

Зависи от конфигурацията

Приемане, обработка и управление на данни от устройства, сензори и edge системи.

Collaboration Tools

Много подходящ

Хостинг на инструменти за съвместна работа като SharePoint, Confluence, wiki и вътрешни портали.

Security and Surveillance

Зависи от конфигурацията

Видеоархив, системи за наблюдение, логове, SIEM компоненти и security услуги според конфигурацията.

Load Balancing

Зависи от конфигурацията

Разпределение на натоварването между услуги или сървъри за по-добра производителност и надеждност.

Media Streaming

Зависи от конфигурацията

Хостинг и разпространение на видео и аудио съдържание за вътрешни или публични услуги.

Enterprise Applications (ERP, CRM, VDI etc)

Оптимален сценарий

Хостинг на ERP, CRM, VDI и други системи, които поддържат ежедневни бизнес процеси.

Cache Service

Много подходящ

Съхранение на често използвани данни в RAM за по-бързо изпълнение на заявки и по-ниско забавяне.

File Server (Файлов сървър)

Подходящ

Хостинг на споделени фирмени папки, потребителски файлове и отделови ресурси с контрол на достъпа.

Directory & Network Services

Подходящ

Домейн услуги, DNS, DHCP, authentication, policy management и други основни мрежови роли.

Инфраструктурни акценти

Кратък прочит на ролята му в реална фирмена инфраструктура.

Роля

2U scale-up ProLiant за тежки enterprise работни натоварвания.

Силен фокус

Dense virtualization, Database, ERP/CRM, VDI, Analytics.

Компромис

Не е най-подходящ за прости услуги или роли, ориентирани към съхранение на данни.

Добра алтернатива

Когато DL380 е ограничен, а DL580 е прекалено голям.

Полезни линкове

Официални ресурси и филтрирани налични конфигурации за конкретния модел.

Разгледайте наличните конфигурации на HPE ProLiant DL560 Gen9

Най-добрият избор при сървър втора употреба идва от правилното съчетание между модел, конфигурация, работно натоварване и бюджет.

Виж всички конфигурации
Къде се позиционира този модел в серията?

DL560 Gen9 стои над DL380 Gen9 като по-мощен 2U scale-up модел и под DL580 Gen9 като по-компактна алтернатива. Той е за тежки приложения, а не за обща малка инфраструктурна роля.

Не е най-подходящ, ако…
  • ако задачата е само web server, DNS/DHCP или малък file server;
  • ако ви трябва ориентиран към съхранение на данни платформа за backup;
  • ако DL380 Gen9 покрива напълно натоварването;
  • ако искате максимална 4U scale-up система.
Какъв форм фактор да изберете?

2U scale-up форматът е правилен, когато ви трябва повече ресурс от стандартен 2U сървър, но искате да запазите rack пространството. За максимални enterprise натоварвания DL580 Gen9 е следващата стъпка.

Алтернативни модели
  • HPE ProLiant DL380 Gen9: ако искате по-универсален и по-икономичен 2U сървър.
  • HPE ProLiant DL580 Gen9: ако задачата изисква максимална scale-up HPE платформа.
  • Dell PowerEdge R830: ако предпочитате Dell екосистема в сходна 2U scale-up роля.
Обновен от ITR Bulgaria : каква стойност получавате?

Покупката на обновен сървър от enterprise клас има най-голям смисъл, когато машината е проверена, конфигурирана и подготвена за реална бизнес употреба. Така сървърите втора употреба и сървърите втора ръка се превръщат в обновени сървъри, които могат да бъдат практична, предвидима и професионална алтернатива на нови бюджетни модели или на значително по-скъпи нови enterprise конфигурации.

ITR Bulgaria
  • Техническа и козметична оценка според вътрешен стандарт
  • Проверка на процесори, памет, захранвания, вентилатори, контролери и management функционалности според конкретната конфигурация
  • Почистване, обновяване и конфигуриране за повторна бизнес употреба
  • Възможност за CTO конфигуриране според натоварването, бюджет и наличности
  • Пакетиране, реална гаранция и поддръжка от ITR Bulgaria
Често задавани въпроси
  • DL560 Gen9 за какво е най-подходящ?
    За тежка виртуализация, бази данни, ERP/CRM и консолидация в 2U формат.
  • DL560 или DL380 Gen9?
    DL380 е универсален; DL560 е по-подходящ, когато ресурсът на DL380 не стига.
  • Подходящ ли е като обновен сървър?
    Да, когато работното натоварване оправдава по-високия клас и конфигурацията е подготвена правилно.
Предлаганите стоки са употребявани
Предлаганите стоки са употребявани
Продуктите са тествани за качество и надеждност
Продуктите са тествани за качество и надеждност
Сервиз и поддръжка на гаранционна техника
Сервиз и поддръжка на гаранционна техника
Подобни продукти на HPE ProLiant DL560 Gen9 Rack Mount 2U
HPE ProLiant DL380 Gen10 Rack Mount 2U
HPE ProLiant DL380 Gen10 Rack Mount 2U
Арт. № 80130512
  • Процесор: 2x Intel Xeon 14-Core Gold
  • Процесор честота: 6132 2600MHz 19.25MB
  • Памет обем: 128GB
  • Памет тип: RDIMM DDR4
  • Storage обем: No storage
1282 00 2507 37лв.
Dell PowerEdge R640 Rack Mount 1U
Dell PowerEdge R640 Rack Mount 1U
Арт. № 80131718
  • Процесор: 2x Intel Xeon 14-Core Gold
  • Процесор честота: 6132 2600MHz 19.25MB
  • Памет обем: 128GB
  • Памет тип: RDIMM DDR4
  • Storage обем: No storage
1140 00 2229 65лв.
Fujitsu Primergy RX200 S8 Rack Mount 1U
Fujitsu Primergy RX200 S8 Rack Mount 1U
Арт. № 80121989
  • Процесор: 2x Intel Xeon 10-Core E5
  • Процесор честота: 2680 v2 2800MHz 25MB
  • Памет обем: 256GB
  • Памет тип: RDIMM DDR3L
  • Storage обем: 4x 1TB 7200rpm
713 00 1394 51лв.
Dell PowerEdge R730 Rack Mount 2U
Dell PowerEdge R730 Rack Mount 2U
Арт. № 80131034
  • Процесор: 2x Intel Xeon 8-Core E5
  • Процесор честота: 2667 v4 3200MHz 25MB
  • Памет обем: 128GB
  • Памет тип: RDIMM DDR4
  • Storage обем: No storage
877 00 1715 26лв.
HPE ProLiant DL360 Gen9 Rack Mount 1U
HPE ProLiant DL360 Gen9 Rack Mount 1U
Арт. № 80127944
  • Процесор: Intel Xeon 6-Core E5
  • Процесор честота: 2620 v3 2400MHz 15MB
  • Памет обем: 128GB
  • Памет тип: RDIMM DDR4
  • Storage обем: No storage
765 00 1496 21лв.
HPE ProLiant DL360 Gen9 Rack Mount 1U
HPE ProLiant DL360 Gen9 Rack Mount 1U
Арт. № 80128233
  • Процесор: Intel Xeon 8-Core E5
  • Процесор честота: 2667 v3 3200MHz 20MB
  • Памет обем: 128GB
  • Памет тип: LRDIMM DDR4
  • Storage обем: No storage
777 00 1519 68лв.
Dell PowerEdge R640 Rack Mount 1U
Dell PowerEdge R640 Rack Mount 1U
Арт. № 80131775
  • Процесор: 2x Intel Xeon 24-Core Platinum
  • Процесор честота: 8160 2100MHz 33MB
  • Памет обем: 128GB
  • Памет тип: RDIMM DDR4
  • Storage обем: No storage
1506 00 2945 48лв.
HPE ProLiant DL360 Gen10 Rack Mount 1U
HPE ProLiant DL360 Gen10 Rack Mount 1U
Арт. № 80130401
  • Процесор: 2x Intel Xeon 22-Core Gold
  • Процесор честота: 6152 2100MHz 30.25MB
  • Памет обем: 128GB
  • Памет тип: RDIMM DDR4
  • Storage обем: No storage
1383 00 2704 91лв.
Dell PowerEdge R640 Rack Mount 1U
Dell PowerEdge R640 Rack Mount 1U
Арт. № 80130664
  • Процесор: 2x Intel Xeon 18-Core Gold
  • Процесор честота: 6240 2600MHz 24.75MB
  • Памет обем: 128GB
  • Памет тип: RDIMM DDR4
  • Storage обем: No storage
1719 00 3362 07лв.
HPE ProLiant DL360 Gen9 Rack Mount 1U
HPE ProLiant DL360 Gen9 Rack Mount 1U
Арт. № 80127751
  • Процесор: Intel Xeon 8-Core E5
  • Процесор честота: 2620 v4 2100MHz 20MB
  • Памет обем: 128GB
  • Памет тип: RDIMM DDR4
  • Storage обем: No storage
771 00 1507 94лв.
Последно разгледани продукти

Този сайт използва "бисквитки". Ако продължите да го разглеждате, Вие се съгласявате с тяхното използване. За повече информация, моля, натиснете тук

Добре