| Brand: | Dell |
| Model: | OptiPlex 7050 |
| Grade: | Grade A |
| Case type: | Slim Desktop |
| CPU: | Intel Core i5 |
| CPU frequency: | 7500 3400MHz 6MB |
| Memory size: | 8GB |
| Memory type: | DDR4 |
| Storage capacity: | 128GB |
| Storage type: | M.2 SATA SSD |
| Optical drive: | Slim DVD-RW |
| Warranty: | 6 months |