| Brand: | Intel |
| Model: | NUC8BEH |
| Grade: | Grade A |
| Case type: | Desktop Mini |
| CPU: | Intel Core i7 |
| CPU frequency: | 8559U 2700MHz 8MB |
| Memory size: | 8GB |
| Memory type: | So-Dimm DDR4 |
| Storage capacity: | 240GB |
| Storage type: | 2.5 Inch SSD |
| Additional info: | Wi-Fi Card Reader |
| Warranty: | 12 months |