| Brand: | Intel |
| Model: | NUC5i5RYB |
| Grade: | Grade A |
| Case type: | Desktop Mini |
| CPU: | Intel Core i5 |
| CPU frequency: | 5250U 1600MHz 3MB |
| Memory size: | 8GB |
| Memory type: | So-Dimm DDR3 |
| Storage capacity: | 128GB |
| Storage type: | M.2 SATA SSD |
| Additional info: | Wi-Fi |
| Warranty: | 6 months |