| Brand: | HP Compaq |
| Model: | Elite 8300SFF |
| Grade: | Grade A |
| Case type: | Slim Desktop |
| CPU: | Intel Core i5 |
| CPU frequency: | 3570 3400Mhz 6MB |
| Memory size: | 8GB |
| Memory type: | DDR3 |
| Storage capacity: | 320GB |
| Storage type: | SATA 2.5" |
| Optical drive: | DVD-RW |
| Warranty: | 6 months |