| Brand: | Dell |
| Model: | OptiPlex 7080 |
| Grade: | Grade A |
| Case type: | Micro |
| CPU: | Intel Core i3 |
| CPU frequency: | 10100 up to 4.30GHz 6MB |
| Memory size: | 16GB |
| Memory type: | So-Dimm DDR4 |
| Storage capacity: | 512GB |
| Storage type: | M.2 NVMe SSD |
| Additional info: | Wi-Fi |
| Warranty: | 12 months |