| Brand: | Intel |
| Model: | NUC8CY |
| Grade: | Grade A |
| Case type: | Desktop Mini |
| CPU: | Intel Core i3 |
| CPU frequency: | 8121U 2200MHz 4MB |
| Memory size: | 4GB |
| Memory type: | LPDDR4 |
| Storage capacity: | 256GB |
| Storage type: | 2.5 Inch SSD |
| Additional info: | Wi-Fi Card Reader |
| Warranty: | 12 months |