| Brand: | HP |
| Model: | EliteDesk 800 G1 TWR |
| Grade: | Grade A |
| Case type: | Tower |
| CPU: | Intel Core i5 |
| CPU frequency: | 4570 3200MHz 6MB |
| Memory size: | 8GB |
| Memory type: | DDR3 |
| Storage capacity: | 180GB |
| Storage type: | 2.5 Inch SSD |
| Optical drive: | Slim DVD-RW |
| Warranty: | 6 months |